Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
RZSKA - strona główna
Rekrutacja uczestników na cykl szkoleniowy realizowany z Programu NOWEFIO

Informacja o szkoleniach Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich.
Stowarzyszenia zrzeszone w RZSA Woj. Śl. proszone są o zgłaszanie chętnych do uczestnictwa w szkoleniach do dnia 31.07.2021r.
Pod nr. tel. 602 697 334. Jan Garncarz - prezes RZSA.

Członkowie Stowarzyszeń Abstynenckich Zarząd Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich informuje o trwającej rekrutacji uczestników na cykl szkoleniowy realizowany z Programu NOWEFIO.
W ramach Projektu „Wspólnie Znaczy Lepiej”, w tym roku odbędą się wojewódzkie cykle szkoleniowe, skierowane do członków organizacji trzeźwościowych.
1. Uczestnicy szkoleń to członkowie stowarzyszeń abstynenckich, którzy czynnie udzielają się w organizacjach. Preferowani nowi członkowie, lub osoby, które nie uczestniczyły jeszcze w szkoleniach organizowanych przez Krajową Radę, z małych miejscowości lub nowych organizacji. Na szkolenia zapraszamy: a) osoby wychodzące z uzależnienia, po przebytej terapii, włączający się obecnie w życie publiczne, czynnie działające w swoich organizacjach trzeźwościowych b) członków rodzin z problemem alkoholowym (osoby współuzależnione), które wspierają swoich najbliższych, aktywnie włączających się w wolontariat Obowiązuje parytet udziału kobiet. Udział w szkoleniach nie jest związany z przynależnością do związków wojewódzkich.
2. Wojewódzki cykl szkoleniowy zaplanowany jest od 01.08.2021 do 30.04.2022 (4 szkolenia w 2021 roku i 2 szkolenia w 2022 roku). Będzie miał charakter dwóch / 4-dniowych sesji szkoleniowo-warsztatowy(czwartek – niedziela /po2 tematy szkoleń. Za zgodą uczestników i po uzgodnieniu z KRZiSA, istnieje możliwość zorganizowania sesji 6-dniowej.Szczegółowe terminy sesji szkoleniowych zostaną podane po zakończonej rekrutacji.
3. Województwa odpowiedzialne za szkolenia:
a) Pomorskie+ zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie,
b) Łódzkie+ dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie
c) Świętokrzyskie, śląskie, opolskie, mazowieckie,
d) Lubelskie+ podkarpackie, podlaskie, małopolskie
4. Stowarzyszenia delegujące swoich członków oraz osoby zainteresowane uczestnictwem, proszone są o zgłaszanie się do Prezesów Związków Wojewódzkich w celu zgłoszenia się na szkolenia.
W województwach gdzie nie ma struktur związkowych chętne osoby przesyłają mailowo krajowa.rada@wp.pl swoje zgłoszenie do Krajowej Rady. Po weryfikacji listy chętnych, osoby zakwalifikowane na szkolenia zostaną poinformowane o przyjęciu do projektu z podaniem terminu i miejsca sesji szkoleniowych.
5. Uczestnicy mają zapewnione materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie .Na zakończenie cyklu szkoleniowego w 2022 roku, uczestnicy otrzymają zaświadczenia ukończenia szkoleń.
Zapraszamy wszystkich członków stowarzyszeń abstynenckich do uczestnictwa w szkoleniach i warsztatach, podnoszących nasze umiejętności i doświadczenie w działalności społecznej na rzecz Polskiego Ruchu Trzeźwościowego.
Z pozdrowieniami - Krzysztof Adach – Przewodniczący KRZiSA
Serwisy internetowe, sklepy on-line, systemy CMS dla Twojej firmy